دوشنبه, 01 بهمن,1397
Menu

جزئیات خبر

جستجو

کارگاه پیشگیری و کنترل پوکی استخوان

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه یک ، خانه سلامت شهرک شهید محلاتی و قائم اقدام به برگزاری کارگاه کنترل و پیشگیری از پوکی استخوان نمود . استئوپروز به معنی استخوان های خلل و فرج دار است که باعث ضعیف و شکننده شدن استخوان ها می گردد، دربیشتر موارد، سطوح پایین کلسیم و دیگر مواد معدنی موجود در استخوان ها باعث ضعیف شدن آن ها می گردد.
. یکی از عوارض عمومی استئوپروز شکستگی است که بیشتر درستون فقرات، لگن و کمر رخ می دهد. اگرچه بیشتر به عنوان یک بیماری در خانم ها درنظر گرفته شده است، اما می تواند مردان را نیز درگیر کند .
هدف از برگزاری:
هدف از اجرای این برنامه آموزش اصول پیشگیری و کنترل پوکی استخوان می باشد . پوکی استخوان را گاهی بیماری خاموش می نامند؛ زیرا بدون هیچ علامتی، کم کم به وجود می آید. معمولا فرد مبتلا به پوکی استخوان از بیماری خود اطلاعی ندارد. فرد زمانی متوجه آن می شود که در اثر یک ضربه کوچک، مثلاً نشستن ناگهانی، لغزیدن و پیچ خوردن پا، زمین خوردن و یا برخورد با اشیاء شکستگی استخوان های قسمت های مختلف بدن، مثل استخوان لگن و یا له شدگی ستون فقرات کمری برای او پیش می آید. چون با افزایش سن احتمال ابتلاء به پوکی استخوان بیشتر می شود، برای آگاهی از وضعیت استخوان های خود باید به پزشک مراجعه کنیم. .


واژگان کلیدی: پوکی استخوان ، استئوپروز

آخرین اخبار