جمعه, 23 آذر,1397
Menu

گردشگری

گردشگری در محله

ارتفاعات شهرک شهید محلاتی

این شهرک که بین دامنه کوههای دارآباد و سوهانک قرار دارد تقریبا تا نقاط مرتفع تپه های منطقه توسعه پیدا کرده است .شمال شهرک ارتفاعات قرار دارند و از جنوب نیز به اتوبان لشکرک منتهی میگردد .

 

گفتنی است، پارک این شهرک چشم انداز منحصر به فردی به تهران دارد که هر ساله در ایام نوروز و تعطیلات میزبان هزاران مسافر و گردشگر ایرانی و خارجی می باشد.

 

ارتفاعات شهرک شهید محلاتی

 


مقبرة الشهداء

  • بارزترين خصوصيت اين محله وجود مقبرة الشهداء در محله است كه به عنوان يك نماد مورد توجه اهالي و ساكنان محله است. از جاذبه هاي اين محله وجود تفرجگاه در اين محله است كه در وسعتي عظيم احداث شده است و روزانه گردشگران زيادي براي گذران اوقات خود به صورت خانوادگي و يا ب هصورت گروهي از مردان، زنان، دانش آموزان ميروند. در اين محل امكانات رفاهي و بهداشتي اعم از زمين بازي براي كودكان، لژهاي خانوادگي، سرويس بهداشتي و آب آشاميدني ،رستوران، پاركينگ، در نظر گرفته شده است. بخشي ديگر از اين محله شهرك قائم است. كه در مجاورت و ارتفاعي بالاتر از شهرك محلاتي قرار دارد. اين شهرك قبل از شروع فعاليتهاي شهرداري براي بهسازي و آباداني توسط خدمات شهرك كه در فاز 1 اين محل قرار دارد اداره م يشد و فعاليتهايي از قبيل آبرساني به ساكنان در مواقع اضطراري، ش نپاشي در سطح معابر و خيابانها و كوچه ها در فصل زمستان براي جلوگيري از خطرات احتمالي ناشي از لغزندگي، آبياري درختان، رسيدگي و تحويل قبوض آب به ساكنان، رسيدگي به مشكلات در سطح محله را به عهده داشت. بعد از واگذاري شهرك به شهرداري تقريبا اكثر اين فعاليت ها به شهرداري منطقه 1 واگذار گرديد.