جمعه, 23 آذر,1397
Menu

پزشکی و سلامت خانواده

کی به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم، کی به روانپزشک و کی به روانشناس؟
1393/11/4
نورولوژیست‌ها (متخصصان مغز و اعصاب)،‌ روان‌پزشکان و روان‌شناسان اگرچه حوزه کاری مشخصی دارند و تخصص‌های جداگانه‌ای می‌گیرند، از سوی بسیاری از مراجعان و بیماران ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. اینکه کی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد، کی به روان‌پزشک و کی به روان‌شناس، ممکن است سوال بسیاری از مردم باشد. اگر این سوال، سوال شما هم باشد، باید بدانید که اصولا روان‌شناس فردی است که دوره عمومی پزشکی را نگذرانده است و با گرفتن مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در رشته روان‌شناسی، روان‌شناس شده است و می‌تواند با ارائه راهکار‌های مختلف (بدون تجویز دارو) به مراجعانش کمک کند اما روان‌پزشک، پزشک متخصصی است که دوره عمومی پزشکی را طی کرده و پس از آن در رشته اعصاب و روان تخصص گرفته است.
متخصص مغز و اعصاب یا نورولوژیست هم پزشک متخصصی است که پس از طی کردن دوره پزشکی عمومی، تخصصش را در رشته مغز و اعصاب (نورولوژی) گرفته تا بتواند بیماری‌هایی مانند تشنج، ام‌اس، میگرن و سردرد‌های مختلف، فلج، سکته مغزی و کمردرد‌های مزمن و بیماری‌هایی از این قبیل را تشخیص دهد و درمان کند. روان‌پزشک نیز می‌تواند در درمان اضطراب‌ها، افسردگی‌ها و سایر مشکلات اعصاب و روان به مراجعانش کمک کند و به آنها دارو بدهد اما روان‌شناس نمی‌تواند دارو تجویز کند و معمولا روان‌درمانی می‌کند. ضمنا این نکته را هم باید یادآور شوم که جراح مغز و اعصاب هم می‌تواند جراحی‌هایی مانند برداشتن انواع تومور‌ها یا دیسک کمر را انجام دهد بنابراین هیچ شباهتی بین رشته‌های روان‌شناسی، روان‌پزشکی و تخصص مغز و اعصاب وجود ندارد.

دکتر منصوره تقاء، متخصص مغز و اعصاب، عضو هیات علمی دانشگاه پزشکی تهران

مقالات پزشکی و بهداشتی - هفته نامه سلامت
نورولوژیست‌ها (متخصصان مغز و اعصاب)،‌ روان‌پزشکان و روان‌شناسان اگرچه حوزه کاری مشخصی دارند و تخصص‌های جداگانه‌ای می‌گیرند، از سوی بسیاری از مراجعان و بیماران ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. ای...
غذاهای ضد سرماخوردگی را بشناسید
1393/11/4
سیر یکی از قوی‌ترین مهاجمین علیه سرماخوردگی است.

همان طور که می‌دانید رژیم غذایی و سبک زندگی در ابتلا و درمان خیلی از بیماری‌ها و شرایط بالینی نقش تعیین‌کننده‌ای دارند؛ اما یکی از بیماری‌هایی که در فصل پاییز شیوع بالایی می‌گیرد سرماخوردگی و آنفلوانزا است. وقتی خودمان یا یکی از نزدیکانمان به سرماخوردگی و آنفلوانزا مبتلا می‌شویم، همین طور توصیه‌های تغذیه‌ای است که از این طرف و آن طرف به گوش می‌رسد؛ اما دیگر وقت آن رسیده که به این موضوع نگاه کاملا علمی داشته باشیم. چیزی که در پیشگیری و درمان سرماخوردگی مهم است تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ اما چگونه؟ چطور سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم؟

1. به مواد غذایی طبیعی تکیه کنید نه مکمل‌ها!
مواد غذایی که ما می‌خوریم فقط ویتامین و املاح نیستند. چیزی که ما می‌خوریم یک بسته تغذیه‌ای با تمام خواص خالص تغذیه‌ای است. برای مثال، خوردن یک پرتقال از مصرف مکمل ویتامین C برای بدن بسیار بسیار مفیدتر است. پرتقال فقط ویتامین C نیست. ترکیبی است از ویتامین‌ها و املاحی مانند منیزیم، پتاسیم، فولات، ویتامین B6 و مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها و فلاوونوئیدها.

و اما درباره ویتامین C
درحالی‌که همه ما باور داریم که ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی حائز اهمیت است، مطالعه‌ها نشان داده‌اند که مکمل‌یاری حتی در مقادیر بسیار بالای ویتامین C نیز در پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا تأثیر قابل‌توجهی نخواهد داشت. درحالی‌که همچنان این اعتقاد وجود دارد که مصرف میوه و سبزی غنی از ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی بسیار مهم و تأثیرگذار است. پس فراموش نکنید علت قدرت میوه و سبزی در پیشگیری از سرماخوردگی و تقویت ایمنی محتوای بالای ویتامین A، ویتامین E، فلاوونوئیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها و البته ویتامین C طبیعی آن‌هاست. برای این منظور بهتر است از میوه‌ها و سبزی‌هایی مانند پرتقال، گریپ‌فروت و سایر مرکبات استفاده کنید.

2. پروتئین‌های سالم و غلات کامل را به رژیم غذایی خود وارد کنید
بهتر است برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن از منابع خالص آن مانند ماهی، لبنیات کم چرب، حبوبات، ماکیان، غلات کامل، مغزها و دانه‌های روغنی استفاده کنید. فراموش نکنید از آنجایی که پروتئین‌های گیاهی از لحاظ محتوای اسیدهای آمینه کامل نیستند، در صورت علاقه به مصرف پروتئین‌های گیاهی لازم است از چند
تغذیه سالم زندگی سالم - تبیان
سیر یکی از قوی‌ترین مهاجمین علیه سرماخوردگی است. همان طور که می‌دانید رژیم غذایی و سبک زندگی در ابتلا و درمان خیلی از بیماری‌ها و شرایط بالینی نقش تعیین‌کننده‌ای دارند؛ اما یکی از بیماری‌ها...
مراقبت از ایمپلنت دندانی را یاد بگیرید
1393/11/4
اولین اقدام پس از کاشت ایمپلنت، بهره گیری از راهکارهایی برای کنترل عفونت و کاهش درد ناشی از جراحی است.

به گفته رئیس انجمن ایمپلنتولوژی ایران، رعایت بهداشت کامل دهان، از طریق مسواک زدن به روش صحیح و طبق تجویز دندانپزشک اثر زیادی بر درمان موفقیت آمیز ایمپلنت و حفظ و دوام آن دارد.

دکتر ابوالحسن مسگرزاده گفت: رعایت بهداشت کامل دهان، از طریق مسواک زدن به روش صحیح و طبق تجویز دندانپزشک، استفاده از مسواک‌های کوچک مخصوص برای تمیز نگه داشتن فضاهای بین ایمپلنت‌ها ودندانهای طبیعی مجاور، جلوگیری از تجمع مواد غذایی در فضاهای ذکر شده وجرم گیری دندان در زمانی که ضرورت داشته باشد نه فقط از تجمع پلاکت‌های باکتریال و تخریب دندان‌های مجاور ایمپلنت و بافت لثه جلوگیری می‌کند، بلکه به انجام موفقیت آمیز پروسه کاشت دندان نیز کمک می‌کند.

این متخصص جراحی دهان، فک و صورت افزود: تجمع مواد غذایی، رسوب جرم و تشکیل لایه‌ای از رسوبات بر روی دندان‌های طبیعی و همچنین ایمپلنت‌ها موجب تورم وتحریک لثه می‌شود. به این ترتیب، چسبندگی لثه به دندان یا ایمپلنت از بین می‌رود که خود موجب تجمع بیشتر باکتری و تشدید سیر بیماری می‌گردد و در اد امه این روند به تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت یا دندان طبیعی شده و با پیشرفت زیاد منجر به لقی دندان یا ایمپلنت شود.

وی اضافه کرد: اولین اقدام پس از کاشت ایمپلنت، بهره گیری از راهکارهایی برای کنترل عفونت و کاهش درد ناشی از جراحی است و بهتر است در هفته اول بعد از جراحی، مراقبت‌های معمول زخم دهان، استفاده از دهان شویه بخصوص دهان شویه‌های ضد عفونی کننده (مانند کلر هگزیدین)، خود داری از جویدن غذا بر روی ایمپلنت‌ها و مصرف غذاهای نرم، استفاده از داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک، مصرف نکردن سیگار و مسواک زدن دیگر دندان، غیر از محل ایمپلنت انجام شود.

مسگرزاده تاکید کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که پس از کاشت ایمپلنت باید مورد توجه قرار بگیرد، تمیز کردن دندان متصل شده به ایمپلنت است که برای این منظور حتما باید علاوه بر مسواک از نخ دندان نیز استفاده شود.
مقالات پزشکی و بهداشتی - مهر
اولین اقدام پس از کاشت ایمپلنت، بهره گیری از راهکارهایی برای کنترل عفونت و کاهش درد ناشی از جراحی است. به گفته رئیس انجمن ایمپلنتولوژی ایران، رعایت بهداشت کامل دهان، از طریق مسواک زدن به روش...
آیا نوع غذا در ابتلا به عفونت مجاری ادرار موثر است؟
1393/11/3

در بررسی که در فنلاند صورت گرفت مشخص شد، احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار در زنانی که از محصولات تخمیر شده ی شیر مثل ماست ، آب میوه هایی که دانه دارند مثل شاتوت، تمشک ، زرشک ، ذغال اخته استفاده می کرده اند ، در مقایسه با سایر زنان بسیار کمتر بود.

محققان اینطور بیان می کنند که بسیاری از عفونت های مجاری ادرار در زنان به وسیله باکتری که در مجرای روده ای وجود دارد ایجاد می شود، و مواد غذایی ذکر شده در بالا ممکن است باعث تغییر عمل باکتری های موجود در مدفوع و جلوگیری از عفونت مجرای ادرار شوند. همچنین معتقدند باکتری زنده ای که در ماست وجود دارد، جایگزین باکتری مضر مجرای روده ای خواهد شد و باعث می شود که باکتری های مضرکمتر به سمت مثانه حرکت کنند.

همچنین محققان بیان می کنند که ترکیبات شیمیائی بسیاری از دانه ها مثل توت، تمشک، زرشک، ذغال اخته وجود دارند، رشد برخی از باکتری های روده ای را متوقف می کنند.

البته این یافته ها جدید هستند و باید منتظر مطالعات بیشتری در این زمینه باشیم تا این یافته ها را تایید نمایند.

نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان

http://tandorosti.akairan.com/health/taghziyeh-salem/2014101321828.html

در بررسی که در فنلاند صورت گرفت مشخص شد، احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار در زنانی که از محصولات تخمیر شده ی شیر مثل ماست ، آب میوه هایی که دانه دارند مثل شاتوت، تمشک ، زرشک ، ذغال اخته استفاده می ک...
روشهایی عالی و موثر برای از بین بردن بوی بد پا
1393/11/3
اگر شما هم با مشکل بوی بد پا مواجه هستید با ما همراه شوید.

نمک و جوش شیرین می تواند کفش ها را ضدعفونی کند و بوی عرق آن را از بین ببرد.

گاهی اوقات کفش هایمان به دلیل عرق کردن پا، بوی ناخوشایندی دارد و جایگاهی برای رشد قارچ ها و باکتری هاست اما با روشی که در ادامه می خوانید، می توانید از بوی بد و بیماری جلوگیری کنید.

قبل از هر کار بهتر است همیشه قبل و بعد از پوشیدن کفش، پاهای خود را خوب با آب و صابون بشویید، به گفته مادربزرگ ها، مریضی یا از پا شروع می شود یا از سر، به همین دلیل بهداشت پا بسیار مهم است.

جوراب های نایلون و پلی استر را کنار بگذارید و سعی کنید جوراب پنبه ای یا پشمی بپوشید تا پای شما کمتر عرق کند و کمتر بو بگیرد.

کفش را بدون جوراب نپوشید زیرا پا بیشتر عرق می کند و بو می گیرد.

کفش هایتان را حداقل هر دو روز زیر نور آفتاب قرار دهید تا هم هوا بخورد و هم باکتری های آن از بین برود.

تا جایی که امکان دارد از پوشیدن کفش های پلاستیکی خودداری کنید به غیر از بوگرفتن کفش به چشمان شما نیز آسیب می رساند.

اگر کفش ها قابل شست و شوست، بهتر است هر از گاهی آنها را بشویید.

هر روز جوراب هایتان را عوض کنید.

اگر پاهایتان خیلی عرق می کند ممکن است به دلیل مصرف ادویه باشد بنابراین باید مصرف ادویه را کمتر کنید یا بهداشت پاها و کفش ها را بیشتر رعایت کنید.

چای دم کنید، پس از خنک شدن آن را در لگنی بریزید سپس پاها را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آن قرار دهید، بعد از آن پاها را با آب و صابون بشویید.

در یک لگن یک فنجان سرکه و یک لیتر آب بریزید و دو بار در هفته پاهایتان را در آن قرار دهید.

داخل کفش 2 قاشق غذاخوری نمک دریا یا جوش شیرین بریزید و حداقل 12 ساعت بگذارید در کفش بماند، روز بعد نمک و جوش شیرین را از کفش پاک کنید؛ کفش ها نه تنها بوی عرق نمی دهد بلکه خوش بو می شود.


مقالات پزشکی و بهداشتی - farsnews.com
http://tandorosti.akairan.com/health/bimari-behdasht/201511833132.html
اگر شما هم با مشکل بوی بد پا مواجه هستید با ما همراه شوید. نمک و جوش شیرین می تواند کفش ها را ضدعفونی کند و بوی عرق آن را از بین ببرد. گاهی اوقات کفش هایمان به دلیل عرق کردن پا، بوی...
توصیه  کلیوی
1393/11/3
توصیه ی کلیوی
احتمالا می ‌دانید که غلیظ شدن ادرار سبب ته‌ نشینی و رسوب ترکیبات موجود در آن و در نتیجه تشکیل سنگ کلیه می ‌شود.
این سنگ ‌ها در این عضو حساس، متشکل از مواد آلی‌ هستند و گاهی مواقع در اندازه‌های مختلف به کوچکی یا بزرگی یک قلوه سنگ یافت می‌ شوند.
همان طور که اشاره شد، حجم کم ادرار مهم‌ ترین عامل خطر برای تشکیل سنگ‌ های ادراری شناخته شده است.
سنگ ‌های کلسیمی، شایع ‌ترین نوع آن ها هستند زیرا دفع کلسیم در این موارد افزایش می ‌یابد:
هیپوتیروئیدیسم(کم ‌کاری تیروئید)،
پس از مصرف مقدار زیاد ویتامین D،
در طی عدم تحرک برای طولانی مدت،
استئوپروز(پوکی استخوان)
و بعد از مصرف مقدار زیاد کلسیم.
از سوی دیگر، کاهش جذب آب به وسیله روده در اثر اسهال یا از دست رفتن آب به صورت تعریق در مناطق گرمسیر نیز در ایجاد این نوع سنگ‌ ها موثر شناخته شده‌اند.
اما عارضه آن، درد شدیدی است که در اثر جا به جایی سنگ ایجاد می ‌شود.
توصیه‌ های تغذیه‌ ای که مبتلایان به سنگ کلیه باید به آن توجه کنند، آن است که مقدار زیادی مایعات دریافت کنند که به این ترتیب ادرار رقیق خواهد شد و در بعضی موارد با تغییر اسیدیته ادرار از رسوب سنگ می‌ توان جلوگیری کرد.
 
و اما توصیه‌ های 14گانه:
 
1- متبلایان باید دریافت مایعات را به بیش از 3 تا 4 لیتر در شبانه روز افزایش دهند. این کار موجب افزایش حجم ادرار و کاهش غلظت مواد تشکیل دهنده سنگ می ‌شود. افرادی که کلیه ‌های سنگ ‌ساز دارند باید حداقل 2 لیتر در طی روز مایعات مصرف کنند.
 
2- هرگز خود را به مرحله احساس تشنگی نرسانید زیرا بروز این حس نشان از حداقل 2 درصد کاهش آب بدن است.
 
3- در مورد سنگ‌ های کلسیمی، از غذاهای غنی از کلسیم و ویتامینD پرهیز و در محدوده توصیه شده(2 لیوان شیر یا ماست، یا 30 گرم پنیر) دریافت شود.
 
4- در مورد سنگ ‌های فسفات کلسیم و سنگ ‌های فسفات آمونیوم و منیزیم، باید PH ادرار را اسیدی کرد.
5- در مورد سنگ ‌های اگزالات کلسیمی باید از مصرف غذاهای غنی از اگزالات(آلبالو، آلو، کشمش، تمشک، ریواس، جوانه گندم، گوجه فرنگی، چغندر، کرفس، بادمجان، تره فرنگی، جعفری، اسفناج، شکلات، بادام زمینی، فلفل سبز،‌هویج، قهوه فوری و چای) خودداری شود.
 
6- در مورد سنگ ‌های سیستئینی هم PH ادرار باید قلیایی شود.
 
7- در مورد سنگ‌ های اسید اوریکی، پورین رژیم غذایی را باید کاهش داد و PH ادرار را هم قلیایی کرد.
 
8- کاهش مصرف پروتئین حیوانی نیز لازم است. این پروتئین‌ها مقدار کلسیم، اگزالات و اسید اوریک را افزایش می ‌دهند.
9- در افرادی که مستعد تشکیل سنگ هستند، دفع ادراری کلسیم کاهش می ‌یابد. رژیم غذایی حاوی چربی و نمک زیاد و میزان کم فیبر خطر تشکیل سنگ ‌های کلیوی را بالا می ‌برد. پس این افراد باید فیبر غذای شان را افزایش دهند.
 
10- کاهش دریافت کافئین نیز توصیه دیگری به این بیماران است. دریافت زیاد مواد غذایی کافئین دار، دفع ادراری کلسیم را افزایش داده و شانس تشکیل سنگ را بیشتر می‌ کند. احتمال تشکیل سنگ در افرادی که الکل مصرف می‌ کنند نیز بالاست.
 
11- از آنجایی که ویتامین C نیز می ‌تواند به اگزالات تبدیل شود به نظر می‌ رسد که دریافت بالای ویتامین C احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش می ‌دهد. با وجود این، معمولاً میزان اگزالات ادرار افزایش نمی یابد مگر این که دوز ویتامین C دریافتی از 6 گرم در روز تجاوز کند که این امر هم در افراد معدودی دیده شده است.
در افراد مستعد تشکیل سنگ که مقادیر بالای ویتامین C دریافت می ‌کنند، مکمل یاری با ویتامین B6 و منیزیم می‌ تواند خطر افزایش اگزالات در ادرار را کاهش دهد.
 
12- جالب است بدانید که ویتامین B6 برای شکستن اگزالات مورد نیاز است و در افرادی که میزان اگزالات ادرار آن ها بالاست، احتمال تشکیل سنگ را کم می‌ کند. از منابع غذایی این ماده مغذی می‌ توان به موز، سیب زمینی، عدس و اسفناج اشاره کرد.
 
13- غذاهایی که PH ادرار را اسیدی می‌ کنند عبارتند از انواع گوشت قرمز و سفید، پنیر، تخم مرغ، نان و غلات، ذرت و عدس، آلو، گوجه، آب آلو و گوجه. اما غذاهایی که PH ادرار را قلیایی می ‌کنند شامل شیر و فرآورده‌های آن به جز پنیر، تمام سبزی ‌ها به غیر از ذرت و عدس و تمام میوه‌ها به استثنای آلو و گوجه سبزند.
کره، عسل، روغن، شکر، چای، قهوه و خامه نیز جزو غذاهای خنثی به حساب می ‌آیند.
هفته نامه سلامت
منبع : tebyan.net
http://tandorosti.akairan.com/health/taghziyeh-salem/2014101321238.html
توصیه ی کلیوی احتمالا می ‌دانید که غلیظ شدن ادرار سبب ته‌ نشینی و رسوب ترکیبات موجود در آن و در نتیجه تشکیل سنگ کلیه می ‌شود. این سنگ ‌ها در این عضو حساس، متشکل از مواد آلی‌ هستند و گاه...
آب پرتقال از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می‌کند
1393/10/30
نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال بهتر از سایر انواع مرکبات در پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ کلیه موثر است.
محققان مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس ساوت وسترن در دالاس می‌گویند بسیاری از مردم تصور می‌کنند آب تمامی مرکبات از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می‌کنند. درحالی که همه مرکبات چنین تاثیری ندارند.
پرتقال به علت دارا بودن "سیترات " از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کرده و خطر تشکیل سنگ را کاهش می دهد.
دکتر کلاریتا آدوینا نویسنده این تحقیق می‌گوید برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه باید تغییراتی در تغذیه و شیوه زندگی بیمار داده شود و سیترات پتاسیم افزوده شود. این ماده میزان تشکیل سنگ جدید را در کلیه بیماران کاهش می‌دهد.
آب پرتقال نقش مهمی در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه دارد و در بیمارانی که بدن آنها تحمل سیترات پتاسیم را ندارد مفید است.
انواع مرکبات به علت دارا بودن "سیترات " از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کرده و خطر تشکیل سنگ را کاهش می دهند.طعم ترش مرکبات به خاطر وجود سیترات در آنهاست. ولی محققان آب پرتقال و لیمو را مقایسه کردند و دریافتند آب پرتقال تاثیر بیشتری در کاهش خطر تشکیل سنگ جدید در کلیه دارد.
منبع : tebyan.net
نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال بهتر از سایر انواع مرکبات در پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ کلیه موثر است. محققان مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس ساوت وسترن در دالاس می‌گویند بسیاری از مردم تصور می‌کنند آ...
سرماخوردگی و مکمل های تغذیه ای
1393/10/30
سرماخوردگی و گلودرد یک عفونت حاد( کوتاه مدت) ویروسی در قسمت مجرای تنفسی فوقانی است که از طریق هوا مانند عطسه کردن یا تماس با افراد مبتلا به بیماری، از فردی به فرد دیگر سرایت می کند.
مکمل های تغذیه ای که برای سرماخوردگی توصیه می شوند، شامل : ویتامینC– روی ( به شکل قرص یا اسپری بینی ) و پروپیول است.
علائم سرماخوردگی چیست؟
آب ریزش و گرفتگی بینی، گلودرد، بی تابی و التهاب از علائم عمده آن است. بیشتر اوقات گلودرد به تنهایی و جدای از سرماخوردگی، خود یک علامت جدی است مثل گلودرد استرپتوککی( میکروبی) که احتیاج به تشخیص پزشکی و درمان با آنتی بیوتیک دارد. وقتیکه عفونت ویروسی است، آنتی بیوتیک ها تأثیری در بهبود سرماخوردگی ندارند.
درمان سرماخوردگی چگونه است؟
محیط مرطوب و گرم، باعث تسریع بهبود می شوند. کسانیکه به سختی دچار سرماخوردگی می شوند، بایستی استراحت کنند. داروهای بازکننده گرفتگی بینی مانند پزودوفدرین و فنیل فرین، بطور موقت بینی را باز می کنند، اما اغلب مجدداً بینی دچار گرفتگی می شود.
برای حفظ تعادل آبی و تسهیل جریان ترشحات بدن، بایستی مقدار زیادی مایعات نوشید. اگر سرفه شدید یا خطرناک باشد، داروهای ضد سرفه مثل دکسترومتورفان، خصوصاً برای خواب راحت، تجویز می شوند.
درغیراینصورت ، برای خارج ساختن ویروس های عفونی و ترشحات جمع شده در گلو، بایستی خلط را دفع کرد و نبایستی آن را در گلو نگه داشت.
توصیه های غذایی مفید:
زیاده روی در مصرف شکر، چربی و الکل به سیستم ایمنی بدن آسیب می زند، هر چند که از چگونگی تاثیر این موادغذایی در طول دوره ی سرماخوردگی اطلاع دقیقی در دست نیست.
مکمل های غذایی مفید:
 
ویتامینC :
بررسی 21 مطالعه نشان داد مصرف 1 تا 8 گرم ویتامینC در روز، مدت و شدت سرماخوردگی را تا 23 درصد کاهش می دهد.
مقدار مناسب ویتامینC بری درمان سرماخوردگی معلوم نیست، ولی ممکن است حداکثر 1 تا 3 گرم در روز باشد؛ با توجه به اینکه مقدار بیشتر از 200- 120 میلی گرم در روز، بعنوان مقدار مناسب و کافی برای افراد سالم در نظر گرفته می شود.
بررسی 23 مطالعه نشان داد مکمل دهی ویتامینC در کودکان اثرات بهتری نسبت به بزرگسالان دارد. همان مطالعه ثابت کرد مصرف 2 گرم یا بیشتر ویتامینC در روز، در کاهش مدت سرماخوردگی مؤثرتر از 1 گرم در روز است.
روی(Zn) :
وقتیکه روی (Zn) در زمان سرماخوردگی بصورت مکمل به افراد داده شد، ثابت کرد که این عنصر باعث کاهش قدرت ویروس ها برای احاطه سلولهای بدن و کمک به سلولهای ایمنی برای مبارزه با سرماخوردگی می شود و علائم سرماخوردگی را تسکین می دهد.
قرص روی مدت سرماخوردگی را در بزرگسالان کاهش داد ولی در کودکان اثری نداشت.
قرص های حاوی گلوکونات روی، گلسین- گلوکونات روی واستات روی در بهبود مؤثرند، ولی اشکال دیگر روی و قرص هایی که حاوی اسید سیتریک، اسید تارتاریک، سوربیتول و مانیتول هستند ، اثری ندارند و در مطالعاتی که این اشکال روی بکار رفت مثل مواقعی که مقدار روی کافی نبود، موفقیتی در عمل حاصل نشد.
برای بهبود سرماخوردگی، قرص هایی که حاوی 13 تا 25 گرم گلوکونات روی، گلسین- گلوکونات روی یا استات روی می باشند، هر 2 ساعت یکبار برای چند روز مختلف استفاده می شوند.  اگر این قرص ها با بروز اولین علامت سرماخوردگی مصرف شوند، بهترین اثر را دارند.
مطالعات بیان می کرد دلایل کافی برای اثر روی وجود ندارد و از نظر آماری، معنی دار نیست. اما مقایسه 6 آزمایش ثابت کرد، در کسانیکه در زمان سرماخوردگی قرص روی مصرف کرده بودند بعد از یک هفته، در مقایسه با افرادیکه مصرف نکرده نبودند، علائم سرماخوردگی کاهش یافته بود و معنی دار نبودن از نظر آماری به دلیل کافی نبودن تعداد افراد یا روی مصرفی بود.
اسپری بینی روی نسبت به قرص روی در بهبود سرماخوردگی مؤثرتر است، زیرا طبق یک بررسی، میزان سرماخوردگی در افرادی که 4 بار در روز این اسپری را بکار برده بودند 74 درصد کم شده بود، در صورتیکه با مصرف قرص  روی 42 تا 53 درصد کاهش یافته بود.
پروپیول :
پروپیول ماده صمغی است که توسط حشرات از جوانه های برگی شکل و پوست درختان جمع آوری می شود خصوصاً از درختان صنوبر و کاج. عصاره پروپیول می تواند در پیشگیری و کوتاه کردن مدت سرماخوردگی مؤثر باشد.
مطالعات بالینی نشان داد، عصاره پروپیول عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را در کودکان کاهش می دهد.
تولیدکنندگان این محصول توصیه می کنند، فرآورده های خوراکی پروپیول به میزان 500 میلی گرم، یک یا دوبار درروز مصرف شوند.
نیره ولدخانی - کارشناس تغذیه تبیان


http://tandorosti.akairan.com/health/taghziyeh-salem/2014101321911.html
سرماخوردگی و گلودرد یک عفونت حاد( کوتاه مدت) ویروسی در قسمت مجرای تنفسی فوقانی است که از طریق هوا مانند عطسه کردن یا تماس با افراد مبتلا به بیماری، از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. مکمل های تغ...
سرطان های شایع در ایران
1393/10/30
مجله همشهری دانستنیها: به گفته دکتر سهراب سلیمان زاده، به طور کلی در ایران، رتبه نخست، معلق به سرطان دستگاه گوارش است و سپس سرطان های بعدی قرار دارند. اما در زنان سرطان سینه، ریه و گوارش و در مردان سرطان دستگاه گوارش و سپس ریه در رتبه های بعدی قرار دارند. در این بخش به بررسی نشانه ها و دلایل 10 سرطان شایع در کشور می پردازیم.

سرطان سینه

این بیماری در رتبه سوم کشوری و رتبه نخست سرطان های زنان در ایران قرار دارد. آمار ابتلا به این بیماری حدود 24.4 درصد است. آمار ابتلا در بین زنان شهرنشین بالاتر از روستایی است. سن ابتلا در بین زنان شهرنشین، یک دهه پایین تر از سن متوسط ابتلا به این بیماری در بین زنان شهرنشین کشورهای توسعه یافته است.

نشانه ها: تورم یا ضخیم شدن پوست سینه؛ ترشح خون، تغییر اندازه یا شکل سینه یا فرورفتگی در بخشی از سینه؛ بازگشت نوک سینه به داخل؛ پوسته پوسته شدن یا هر نوع تغییر بافت در خود سینه یا نوک آن؛ قرمزشدن یا تغییر بافت سینه و شبیه شدن آن به پوست پرتقال

دلایل: تکثیرغیرعادی بافت سینه اعم از بافت غدد شیری یا توده سینه؛ عوامل ژنتیک؛ سابقه فامیلی ابتلا به سرطان سینه؛ افزایش سن؛ قرار گرفتن در معرض اشعه نامناسب؛ اضافه وزن و چاقی؛ بلوغ زودرس یا یائسگی زودرس؛ زایمان نخستین  فرزند بالای 35 سال؛ ناباروری یا باردار نشدن به هر دلیل دیگر؛ هورمون درمانی پس از یائسگی

 
سرطان های شایع در ایران سرطان,سرطان های شایع,ایران,سرطان های شایع در ایران,سرطان های شایع در زنان,سرطان های شایع,سرطان های شایع در مردان,سرطان های شایع در کودکان,سرطان های شایع مردان,سرطان های شایع ایران,سرطان های شایع در جهان,سرطان های شایع در استان مازندران,سرطان هاي شايع در كودكان,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت
سرطان پروستاتاین بیماری در حال حاضر پس از سرطان دستگاه گوارش و ریه در رتبه سوم ابتلا به سرطان در بین آقایان قرار دارد.نشانه ها: اختلال در دفع ادرار؛ تکرار ادرار؛ مشاهده خون در ادرار؛ احساس درد فراگیر در مناطق کمر و پایین تر از آن، ران و کپل ها؛ خون در مایع منی؛ احساس ناراحتی و در مبهم در ناحیه لگنی؛ استخوان دارد؛ عملکرد نامناسب دستگاه تناسلی در حین زناشویی.دلایل: تکثیر غیرعادی بافت غده پروستات؛ اضافه وزن و چاقی؛ بالا رفتن سن؛ سابقه ژنتیکی.سرطان های زنانابتلا به یکی از انواع سرطان های زنان به جز سرطان سینه، رده نهم ابتلا به سرطان را در کشور به خود اختصاص داده است. درواقع به غیر از ابتلا به سرطان سینه، خطر ابتلا به سرطان تخمدان، رحم، گردن رحم و دیگر بخش های دستگاه ادراری- تناسلی زنان نیز وجود دارد. بسته به نوع سرطان، نشانه ها و دلایل آن متعدد است.سرطان ریهاین سرطان در کشور ما در رتبه دوم ایستاده اما در دیگر نقاط جهان، سرطان ریه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.نشانه ها: سرفه مزمن؛ تغییر در وضعیت سرفه ها در صورتی که قبلا به دلیل کشیدن سیگار سرفه می کردید؛ سرفه همراه با خون، حتی به مقدار کم؛ نفس نفس زدن و احساس کمبود هوا؛ درد قفسه سینه؛ خرخرکردن؛ خش برداشتن یا گرفتگی صدا؛ کاهش وزن بدون علت؛ استخوان و سردرد.دلایل: استعمال دخانیات، قرار گرفتن درمعرض دود سیگار، هوای آلوده، قرار داشتن در معرض گاز رادون و مواد شیمیایی بودار، سابقه ژنتیکی ابتلا به سرطان ریه.
 
سرطان دستگاه گوارش: به دلیل گستردگی آمار ابتلا به سرطان بخش های مختلف دستگاه گوارش، این نوع سرطان در رتبه نخست در کشورمان قرار دارد. اما هریک از بخش های دستگاه گوارش در رتبه های مختلف رده بندی سرطان شاخص در ایران قرار دارند.•    معده: این سرطان در رتبه چهارم ایستاده است. همان بیماری که «مرتضی پاشایی» را گرفتار کرد. آمار ابتلا بین مردم شمال و شمال غربی کشور بالاست. خطر ابتلا در مردم مناطق مرکزی و غربی متوسط و در مناطق جنوبی کشور کم گزارش شده است. در بین شهرهای مناطق شمال غربی کشور، اردبیل با آمار 49.1 و 25.4 به ترتیب در بین مردان و زنان رتبه اول ابتلا به سرطان معده را به خود اختصاص داده است. استان سمنان، گلستان، آذربایجان شرقی و کلانشهر تهران، به ترتیب مناطق تحت خطر از نظر ابتلا به سرطان معده هستند. آمار ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش در بین مردان بیش از زنان گزارش شده است.نشانه هاَ: معده درد، ضعف و خستگی، احساس خونریزی از معده بعد از خوردن غذا، احساس پری بعد از خوردن مقدار کمی غذا، هضم نشدن غذا، احساس تهوع، استفراغ مستمر و بدون علت، کاهش وزن بدون برنامه ریزی برای کاهش وزن.دلایل: سیگار، نمک، کمبود دریافت مواد آنتی اکسیدانی در برنامه غذایی روزانه•    روده: این نوع سرطان در رتبه پنجم در بین پنج سرطان رایج در ایران قرار دارد. فراوانی این بیماری در کشورمان به صورت پراگنده گزارش شده است. در خانواده هایی که این بیماری مشاهده شده است، بررسی دیگر اعضای خانواده نیز ضروری است.نشانه ها: تغییر در وضعیت اجابت مزاج شامل اسهال یا یبوست یا تغییر در ساختار مدفوع برای مدتی مشخص، خونریزی از روده یا مشاهده خون در مدفوع، مشاهده اختلال هایی در روده مانند نفخ، گرفتگی یا اسپاسم و درد به صورت مداوم، احساس عدم تخلیه کامل مدفوع، ضعف یا احساس سرگیجه، کاهش وزن بی علت.دلایل: سابقه ژنتیکی، مصرف بیش از حد گوشت قرمز، مصرف نکردن مواد غذایی فیبردار، رژیم غذایی پرچرب، کم یا بی تحرکی، دیابت، اضافه وزن و چاقی، سگار و قلیان.•    کبد: این سرطان در دستگاه گوارش در رتبه ششم در کشور ما قرار دارد. فراوانی آن نیز پراکنده گزارش شده است.
 
نشانه ها: کاهش وزن ناگهانی و بدون علت، از دست دادن اشتها، حالت تهوع و ضعف، تورم ناحیه شکم، تغییر رنگ پوست یا عنبیه چشم به رنگ زرد، مدفوع سفید و گچ مانند.دلایل: هپاتیت، دیابت، قرار گرفتن در مقابل عوامل مسمومیت زا مانند افلاتوکسین موجود در پسته های آلوده، اضافه وزن و چاقی•    پانکراس: این نوع سرطان در رده هفتم ابتلا در ایران قرار دارد.نشانه ها: درد در ناحیه بالای شکم که به سمت پشت منتشر می شود؛ بی اشتهایی، مضطرب و لخته شدن خون.دلایل: افزایش وزن، التهاب پانکراس، دیابت، سابقه ژنتیکی، سیگار و عادت های غذایی نادرست مانند نوشیدن انواع نوشابه هاسرطان خوناین نوع سرطان که در رده هشتم در کشور ما قرار دارد؛ به سه نوع لوسمی (leukemia)، لمفوما یا لنفوم (Lymphoma)، می لوما (Myeloma) تقسیم می شد. در افراد مبتلا به لوسمی مغز استخوان و سلول های خون؛ در لمفوم یا لمفوما غدد لنفاوی و در ملیوما، سلول های پلاسما درگیر بیماری می شوند. بنابراین نشانه ها و دلایل ابتلا به هرکدام نیر متعدد است.سرطان پوست:این نوع سرطان در رتبه دهم ابتلا به سرطان در کشور قرار دارد، البته این نوع سرطان نیز انواع مختلفی دارد. به نظر می رسد با توجه به گرایش جوانان به تغییر رنگ پوست از طریق سولارکردن و یا آفتاب گرفتن، خطر ابتلا به سرطان پوست در کشور به تغییر جایگاه مواجه شود. این بیماری نیز انواع مختلف دارد که معروف ترین آن «ملانوما» است. بنابراین در اینجا فقط به نشانه ها و دلایل این نوع سرطان اشاره می شود.
 
نشانه ها: لکه های خرمایی رنگ با حاشیه تیره تر از متن؛ تغییر رنگ، اندازه یا ساختار خال ها یا ایجاد ساختارهای شبیه به خال با مشخصات ذکرشده؛ ایجاد ضایعاتی با ساختار نامشخص در کف دست یا پا، انگشت های دست یا پا، محفظه دهانی، بینی و واژندلایل: قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون محافظ، رنگ پوست، برنزه کردن پوست به وسیله دستگاه سولاریم یا آفتاب گرفتن طولانی مدت، استعداد خال زایی بدن، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، قرار گرفتن در معرض اشعه نامناسب و سابقه ژنتیکی ابتلا به ملانوما.
http://tandorosti.akairan.com/health/bimari-behdasht/20151193191.html
مجله همشهری دانستنیها: به گفته دکتر سهراب سلیمان زاده، به طور کلی در ایران، رتبه نخست، معلق به سرطان دستگاه گوارش است و سپس سرطان های بعدی قرار دارند. اما در زنان سرطان سینه، ریه و گوارش و در مردان س...
روش های زنده ماندن در آلودگی هوا
1393/10/30
گویا قرار طبیعت این است که ما اکسیژن مصرف کنیم و دی اکسید کربن بدهیم بیرون اما وقتی ورودی ریه ها ترکیبی از ذرات معلق، منواکسیدکربن، آزبست و سرب است، قیر هم که از دهان مان بیرون بیاید، جای تعجب ندارد.

زندگی در تهران و خیلی از شهرهای بزرگ ایران حالا تبدیل به یک جدال دائمی بین سلامت و امکانات شده. خودمان هم می دانیم که سلامتی مان افتاده زیر لودر، حتی صدای قرچ و قورچ استخوان هایش را هم می شنویم اما آدم دل کندن از شهر و پر کشیدن به روستا هم نیستیم. چاره چیست؟ تحمل و تلاش برای زنده ماندن.
 
روش های زنده ماندن در آلودگی هوا آلودگی هوا,آلودگی هوای تهران,آلودگی هوا,آلودگی هوای اصفهان,آلودگی هوا چیست,آلودگی هوای مشهد,آلودگی هوای اهواز,آلودگی هوای تهران تعطیلی,آلودگی هوا اصفهان,آلودگی هوای تهران امروز,آلودگی هوای تهران امروز دوشنبه,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت
حالا که وسط این آلودگی زندگی می کنیم، حداقل یاد بگیریم چطوری نفس های سالمتری بکشیم. فقط یادمان باشد خودمان هم بخشی از تولیدکنندگان آلودگی هستیم و چه بسا قبل از این مطلب باید چیزهایی بخوانیم در مورد تلاش برای زنده نگه داشتن دیگران، بعد خودمان.خوب هاچیزهای بدبو!سیر و پیاز هر چند موجب بدرقه دعای خیر در اتوبوس و مترو می شوند ولی به خاطر داشتن مقادیر زیادی از گوگرد، از مخاط دستگاه تنفسی محافظت می کنند. بخورید، بعدش هم مسواک بزنید.
 
شیرهمه کسانی که این روزها با مسمومیت به خاطر آلودگی هوا به بیمارستان می روند، با این توصیه بدرقه می شوند که شیر بخورید! شیر از دو جهت مفید است؛ اول اینکه کمبود کلسیم خودش موجب جذب سرب بیشتر می شود. گیرنده های فلزات در بدن انسان اگر با کلسیم اشباع نشده باشند، سریع سرب را جذب می کنند اما مصرف لبنیات و به خصوص شیر کم چرب موجب می شود بدن کمبود کلسیم نداشته باشد و سرب کمتری جذب کند.دوم اینکه شیر خاصیت نرم کنندگی برای مخاط تنفسی فوقانی را دارد و موجب رشد باکتری های مفید در دستگاه گوارش می شود که در دفع آلاینده ها موثرند. پس در این هوای آلوده شیر بخورید!آنتی اکسیدانآنتی اکسیدان موجب دفع و از بین بردن رادیکال های آزادی می شود که به خاطر آلودگی هوا در بدن ایجاد می شوند. این رادیکال های آزاد اگر در بدن زیاد شوند، عامل سرطان هستند. هر روز چای سبز بنوشید.آب زیادخیلی بیشتر از قبل آب و مایعات بخورید. در روزهایی که هوا آلوده است، هر چقدر بیشتر آب بخورید، بدن راحت تر آلودگی ها را دفع می کند.پکتیناسمش جالب نیست اما با همین اسم مسخره سدی در برابر سرب هواست. غذاهایی که حاوی پکتین هستند، سرب موجود در هوا را می گیرند و مانع جذب شدن شان در بدن می شوند. سیب با پوست، پرتقال و توت فرنگی منابع خوبی از پکتین هستند. روزی یک عدد سیب، شما را از مرگ در اثر آلودگی هوا دور نگه می دارد!پروبیوتیکماست و شیر و دوغ پروبیوتیک را می توانید در سوپرها پیدا کنید. خوردنی هایی که به روش پروبیوتیکتولیدشده اند، باکتری های مفیدیدارند که سطح ایمنی روده ها را بالا می برند تا عوامل آلودگی کمتر در روده باقی بمانند و جذب نشوند.سلنیومیکی از مواد معدنی که مانع آسیب های شدید آلودگی در بدن می شود. سلنیوم به مقدار زیاد در سیر هست.روی و منیزیمروی (زینک) هم فلز دیگری است که مانع جذب سرب می شود. به جز مکمل های تقویتی روی، گوشت، تخم مرغ، حبوبات، سبوس ها و لبنیات هم آن را دارند. منیزیم هم همین تاثیر را دارد و در سبزیجات برگ تیره وجود دارد. یعنی همان بخش هایی از کاهو که دور می ریزید!بدهاچرب و چیلی نخوریدوجود مقادیر بالای چربی تا حد زیادی سطح ایمنی بدن را پایین می آورد و میدان را خالی می کند تا آلودگی هوا هر کاری دلش می خواهد در بدن انجام بدهد. در روزهای آلوده تا حد امکان غذاهای چرب و چیلی و سرخ کردنی نخورید.
 
از وانتی خرید نکنیدمیوه ها و سبزیجات، آجیل ها و سایر خوردنی هایی را که بسته بندی ندارد، از جاهایی که در معرض آلودگی هستند، نخرید. میوه هایی که دم در مغازه اند یا پشت وانت اند، خودشان کلی آلودگی جذب کرده اند.بیرون نیاییداگر سابقه مسمومیت دارید یا به بیماری قلبی و ریوی مبتلایید، جداً بی خیال بیرون رفتن در روزهای آلوده شوید. آن چیزهایی که در اخبار در مورد گروه های حساس و آسیب پذیر می گویند، تعارف نیست؛ ممکن است خیلی جدی مسموم شوید یا سکته قلبی کنید و راه تان به بیمارستان بیفتد.اگر فکر می کنید کار خیلی مهمی در شهر دارید که نمی شودگذاشت برای هفته بعد، به این فکر کنید که ممکن است این بیرون رفتن موجب شود یک هفته ای را در بیمارستان بستری شوید. بچه ها به دلیل تکامل نیافتن سیستم تنفسی و پیرها به دلیل کاهش سطح ایمنی بدن، در مقابل آلودگی هوا آسیب پذیرترند. ضمنا کودکان به خاطر تنفس سریع تر بیشتر در معرض خطرات آلودگی هستند.ماسک کاغذی نزنیداین ماسک های پارچه ای نازک به جز برای عکاسی از وضعیت هشدار در شهر به هیچ دردی نمی خورند. اگر واقعا دچار مشکل هستید و مجبورید وسط آلودگی، بیرون تردد کنید، از داروخانه ماسک های فیلتردار بخرید. این ماسک ها بزرگ هستند و با نام P1 و P2 به فروش می روند و معمولا چند ساعت عمر می کنند. حتی همین ماسک ها هم مانع ورود منوکسید کربن نمی شوند و فقط جلوی ذرات معلق را می گیرند.آلوده نمانیداگر بعد از یک روز آلوده به خانه آمدید، همانطوری نگیرید بخوابید. قبل از هر کاری دوش بگیرید. بسیاری از عوامل سمی موجود در هوا از پوست هم جذب می شوند. بهتر است چشم ها و بینی را هم روزانه سه بار شستشو بدهید چون آنها هم آلودگی را منتقل می کنند. بینی را با سرم و چشم را با آب تمیز بشویید.ورزش نکنیدوقتی سه متر جلوتر هم از زور آلودگی هوا پیدا نیست، دویدن در پارک نه تنها موجب سلامتی نمی شود بلکه ریه تان را هم از کار می اندازد. موقع ورزش به خاطر تنفس بیشتر، آلودگی بیشتری هم واردبدن می شود. پس تا پایان روزهای آلودگی، ورزش را در خانهی ا باشگاه انجام بدهید.گل و گیاه را بیرون نکنیدبه جای خریدن دستاه های بزرگ تصفیه هوا که کسی هنوز مطمئن نیست اثرشان مثبت است یا منفی، در خانه گل و گیاه نگه دارید. مهم نیست که گل ارکیده کاشته اید یا درخت موز؛ در هر حال گیاهان موجب تصفیه هوا می شوند.

گویا قرار طبیعت این است که ما اکسیژن مصرف کنیم و دی اکسید کربن بدهیم بیرون اما وقتی ورودی ریه ها ترکیبی از ذرات معلق، منواکسیدکربن، آزبست و سرب است، قیر هم که از دهان مان بیرون بیاید، جای تعجب ندارد....
بیشتر